Flexiva logo
Making Your Business Idea
Sektörde Özel Bir Yer

Aldığı başarılarla, şirket kültürüyle, ürünleriyle ve teknoloji liderliğiyle öne çıkan Flexiva hakkında daha fazlasını öğrenin.

1998

Işıl Mühendislik İstanbul'da kuruldu.

2000

Işıl Mühendislik ihracata başladı.

2010

Tübitak ile yapılan çalışmalar sonucu, çevreye duyarlı Flexiva VENTUS ürünü geliştirildi.

2011

All World Arabia 500+ Turkey’de Flexiva, en hızlı büyüyen şirket listesinde 40. sırada yer aldı.

2012

Metal Fikirler 1. Ar-Ge Proje Pazarı’nda dünyada ilk ve tek olan “Kendinden İzoleli Esnek Hava Kanalı” “Flexiva VENTUS” ile Çevreci Proje Ödülü, Flexiva’nın oldu.

2012

All World Arabia 500+ Turkey’de Flexiva, en hızlı büyüyen şirket listesinde 24. sıraya yükseldi.

2013-2014

KOSGEB’le beraber yapılan çalışmalar sonucu Flexiva VENTUS ürününün seri üretimine başlandı.

2014

Flexiva’nın Ar-Ge ve yazılım çalışmalarına devam etmesi için Teknopark ofisi kuruldu.

2017

Flexiva’nın satış ağı 50 ülkeye ulaştı.

2020

Flexiva, patentine sahip olduğu iki ürünü ürün yelpazesine ekledi.

Biz Kimiz?

Flexiva, 1998 tarihinde esnek hava kanalları üreticisi olarak faaliyetlerine başlayan IŞIL Mühendislik A.Ş.’nin yurt içi ve yurt dışında başarılı konuma sahip bir markasıdır.
Flexiva Esnek Hava Kanalları, IŞIL A.Ş.’nin İstanbul-Pendik’te bulunan 12.000 m2 kapalı alana sahip tesisinde üretilmektedir. Yurt içinde geniş bir pazar payına sahip bulunan Flexiva, 50’ye yakın ülkeye ihraç edilmektedir.

Misyonumuz

Türkiye ve tüm dünyadaki HVAC pazarlarında kaliteli, uzun ömürlü, sağlıklı ve çevreci esnek hava kanalı talebini; AR-GE ve inovasyona verdiğimiz önem ve sahip olduğumuz yüksek verimli üretim olanakları sayesinde, “hızlı hizmet ve optimum maliyet” ile karşılamak.

Vizyonumuz

Esnek hava kanalı üretimi ve pazarlaması konularında teknolojinin en yakın takipçisi olarak ve pazarın ihtiyaçlarını sürekli analiz ederek dünya HVAC pazarında sektöre yön veren lider firma olmak.

Ar-Ge ve İnovasyon

Flexiva ürün grubunun tamamı ve üretim teknolojisi, güçlü Ar-Ge’si bünyesinde geliştirilmiştir. Bu gelişim, IŞIL A.Ş.’nin “Sürdürülebilir Gelişim” anlayışı çerçevesinde, sürekli olarak yeni teknolojik yatırımlarla devam etmektedir. Bu yaklaşım, Flexiva’ya “pazarın inovasyona odaklı öncü markası” konumunu sağlamaktadır.
Making Your Business Idea
Flexiva olarak 50 Ülkede
Doğru ve İnovatif
Çözümün peşindeyiz.

Kalite Politikamız

Kalite
Kalite
Müşterilerimizin beklentilerini, yüksek kalite bilinciyle karşılamamızı sağlayan güçlü bir koordinasyon oluşturmak.
Müşteri Memnuniyeti
Müşteri Memnuniyeti
Tüm faaliyetlerimizde amacımız, müşterilerimizin memnuniyeti sürekli arttırmak ve bunun için ürünlerimizin kalitesinde süreklilik sağlamamızdır.
Eğitim
Eğitim
Çalışanlarımızın motivasyonu için , İş ve Kalite Bilinci kazanımına ortam sağlayacak eğitim imkanları oluşturmak; tüm faaliyetlerimizi ‘sürekli gelişim’ felsefesiyle ilerletmektir.
Sürekli Gelişim
Sürekli Gelişim
Yeni ürün ve teknolojilere hızla adapte olurken, uluslararısı Kalite Yönetim Sistemlerinin gereklerine göre belgelendirmek ve Kalite bilinciyle sorgulayıcı bakış açısını kurum kültürü olarak benimsemek.

Bizimle Bağlantıda Kalın

"Flexiva, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde, TS EN 13180 standardına uygun olarak üretilmekte ve belgelendirilmektedir. Flexiva ürünlerinin kalitesi, üretim tesisi içinde bulunan Test Laboratuvarında gerekli tüm testlerin uygulanmasıyla güvence altına alınmıştır. Flexiva ürün ailesi, alanında Türkiye’nin en güçlü Ar-Ge’si tarafından; kalite, sağlamlık, rekabetçi fiyat, çevre ve insan sağlığına duyarlılık, uygulama kolaylığı, hızlı teslimat gibi kriterler gözetilerek geliştirilmektedir. Bu sürecin kanıtı olarak, uluslararası patentlere sahip, yaratıcı yenilik taşıyan ürünlere sahiptir."